ПрозороАдвокатське бюро «Семенов і партнери» прийняло участь в процедурі публічної закупівлі через PROZORRO. Замовником виступило КПК «Центральний міський дитячий парк Лазаря Глоби».

С самого початку проглядалось бажання Замовника розіграти конкурсні торги під одного учасника.

В ході проведення процедури закупівлі, спеціалістами Адвокатського бюро «Семенов і партнери» в документації конкурсних торгів було виявлено дискримінаційні вимоги до учасників конкурсу, а саме: наявність у складі робітників учасника осіб, що мають вчену ступінь не менш ніж кандидат наук (бажано — у сфері права, державного управління, менеджменту тощо, що підтверджується відповідним свідоцтвом).

Адвокатське бюро «Семенов і партнери» подало Замовнику вимогу про виключення даного пункту з документації конкурсних торгів. Вимога була задоволена та в документацію конкурсних торгів внесено відповідні зміни.

За результатами проведеного аукціону Адвокатським бюро «Семенов і партнери» було подано найнижчу цінову пропозицію, однак Замовником було прийнято рішення про відхилення поданої пропозиції як такої, що не відповідає вимогам документації конкурсних торгів.

Не погодившись з такими рішеннями Адвокатське бюро «Семенов і партнери» подало замовнику аргументовану вимогу про скасування його рішень, однак замовником було відмовлено в задоволенні вимоги.

Тоді до органу оскарження було подано відповідне звернення (скаргу) стосовно скасування рішень Замовника. Орган оскарження прийняв рішення про задоволення звернення (скарги), визнав, що Замовник своїми рішеннями порушив основні принципи здійснення закупівель, такі як: недискримінація учасників, об’єктивна та неупереджена оцінки пропозицій та рекомендував замовнику скасувати закупівлю, а в подальшому при встановленні вимог до учасників дотримуватися вимог Закону та Порядку щодо дотримання принципів здійснення закупівель.

В результаті Замовник скасував закупівлю. Закупівлі так і не відбулось.

Хочеться відзначити, що на даний час публічні закупівлі через PROZORRO є дійсно прозорими, а орган оскарження – Комісія з розгляду звернень діє професійно та неупереджено. Сподіваємось, що це завадить Замовникам красти кошти з державного бюджету та зекономить великі кошти платників податків.

 

Адвокат Вадим Семенов, Одеса